Filmkurdu, Türkçe Dublaj, 720p Altyazılı, Türkçe Dublaj, 720p
Yüzüklerin Efendisi 3 Kralın Dönüşü Full HD izle (2003)
8.9 IMDB Puanı

Yüzüklerin Efendisi 3 Kralın Dönüşü Full HD izle (2003)

(The Lord of the Rings: The Return of the King)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Film Süresi 201dk

Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü Film Konusu


Yüzüklerin Efendisi serisi 2001 ve 2002 yıllarında gösterime giren ilk iki filmiyle hem fantastik kurgu hayranlarının hem de daha önce bu türle karşılaşmamış olanların gönlüne taht kurmayı başardı. Serinin üçüncü filmi Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü, hayranlarını fazla üzmeden 2003 yılında gösterime girdi.

Yönetmenlik koltuğunda ilk iki filmde de yer alan Peter Jackson ve yine ilk iki filmden tanıdığımız Fran Walsh’ı da senarist olarak görüyoruz. Oyuncu kadrosunda da beklenildiği üzere Elijah Wood, Viggo Mortensen, Ian McKellen gibi serinin demirbaşlarını bu filmde de görebiliyoruz. İlk iki filmde Frodo ve arkadaşlarının kötücül yüzüğü ortadan kaldırmak için kötü adam Sauron’la da mücadele içinde olacağını görmüştük. Kralın Dönüşü filminde Sauron, ordularını iyice genişleterek gücüne güç katmıştır. En yakın arkadaşı Sam ile birlikte Mordor’a ulaşmaya çalışan Frodo’nun tek gayesi ise yüzüğün yok edilmesi ve tüm yaşayanların kurtulmasıdır. Fakat bu savaşta her şeyi göze alan yalnızca Frodo ve Sam değildir. İnsanlar, elfler ve cüceler geçmişte yaşadıkları düşmanlığı bir kenara bırakarak kötücül güçlere karşı bir araya gelirler ve kalabalık bir ordu oluştururlar. Yüzükte bulunan sonsuz güç ile insanlığı kurtarmak arasında kalan taşıyıcılar iyi taraf ve kötü taraf arasında bir tercih yapmak zorundadır.

Uluslararası sinema değerlendirme ve puanlama sitesi olan İMDB’den de 10 üzerinden 8.9 puan alarak hem serinin en başarılı filmi hem de sinema tarihinin unutulmazları olarak adını tarihe altın harflerle yazdırdı. Bu başarısı aynı zamanda Oskar ödül törenlerinde aday olduğu 11 dalda da ödül kazandırdı. Oskarın yanı sıra başta Golden Globe ve Bafta olmak üzere birçok ulusal ve uluslararası yarışmada da çeşitli dallarda adaylıkları ve ödülleri toplamış durumdadır.