Film Kurdu, Türkçe Dublaj, 720p Altyazılı, Türkçe Dublaj, 720p
Yüzüklerin Efendisi 2 İki Kule Full HD izle (2002)
8.7 IMDB Puanı

Yüzüklerin Efendisi 2 İki Kule Full HD izle (2002)

(The Lord of the Rings: The Two Towers)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Film Süresi 179dk

Yüzüklerin Efendisi: İki Kule Film Konusu


Yüzüklerin Efendisi serisinin 2001 yılında çıkan ilk filmi Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği filminden sonra, fantastik kurgu dünyasına dâhil olmamış ve daha önce tanışmamış kesimlerin bile dikkatini çeken bir seridir J.J.R. Tolkien’in bu ölümsüz eseri. Hayranlarını fazla üzmeden, ilk filminden bir yıl sonra, 2002 yılında serinin ikinci filmi Yüzüklerin Efendisi: İki Kule’de gösterime girdi. Yönetmenliğini ilk filmdeki gibi yine Peter Jackson ve senarist olarak da yine Fran Walsh’ı görüyoruz.

Oyuncu kadrosunda da Yüzük Kardeşliği’nden de tanıdığımız Elijah Wood, Ian McKellen ve Viggo Mortensen gibi ünlü ve başarılı isimler yer alır. Yüzüklerin Efendisi: İki Kule filminde Frodo, Sam yüzüğün bir önceki sahibi Gollum ile karşılaşır. Aragorn, Gimli ve Legolas ise Gandalf’ın geri gelmesiyle Rohan şehrini savunmaya giderler. Frodo ve arkadaşlarının Mordor’a yolculuğunda yüzük kardeşliği bozulmuştur. Kardeşlikteki her bir üye Orta Dünya’nın farklı bölgelerinde başka savaşlar vererek hayatta kalma mücadelesine girerler. Bulundukları yerlerde yepyeni topluluklarla tanışıp yeni kültürlerle iç içe olmak zorundadır. Frodo ve en yakın arkadaşı Sam eski bir dost ile birlikte düşmanın olduğu yere gitmek zorundadır. Gandalf’ın yardımı olmadan çok önemli bir görevi yerine getirmeleri gerekir.

Büyük karanlık yaklaşırken kendilerini içinde buldukları savaştan galip gelmeye çalışırlar. Serinin ikinci filmi İMDB olarak da bilinen uluslararası sinema değerlendirme ve derecelendirme sitesinden 10 üzerinden 8.7 puan almayı başardı. Film ayrıca 900 milyon doları aşkın hasılatıyla yapımcılarını da sevindirmeyi başardı ve gelmiş geçmiş en çok kazanan filmler arasında ilk 20’ye girdi. Filmle ilgili birçok yan ürün üretilmesiyle hala başarılı bir grafik çizmeye devam etmekte.