Tenet Full HD izle (2020)

Tenet Full HD izle (2020)

(Tenet)

Tenet Film Konusu


Christopher Nolan’ın 2020 yılında gösterime girmesi beklenen filmi Tenet’in resmi fragmanının yayınlanması Nolan severlerin şimdiden iştahını kabartmış durumda. Memento, Batman Başlıyor, İnception gibi filmlerle son dönem yönetmenler arasında farklı bir yere konumlandıran ve sinemaseverlerin aklını allak bullak eden Christopher Nolan yeni filmiyle de bu ünvanını koruyacağa benziyor. Senaryosunda da Nolan imzası olan filmin oyuncu kadrosunda John David Washington, Robert Pattinson, Elizabeth Debicki gibi isimler yer alıyor.

Uzun zamandır birlikte çalıştığı kurgucu ve müzisyen yerine bu film için yeni isimlerle çalışması da merak unsurunu bir hayli arttırıyor. Aksiyon, gerilim ve casusluk temellerine oturan filmin yönetmeni Nolan olunca diğer aksiyon filmlerinden ayrı bir yerde olacağı kuşkusuz. Fizik kurallarının altüst olduğu ve kahramanlarımızın zamanın lineer ilerleyişiyle biraz sorun yaşayacak gibi duruyor. Filmin ismi olan Tenet’in de düz ve tersten okunuşu aynı olan palindrom bir kelime olması zaman algısı üzerine ince bir gönderme taşıyor olabilir. Filmin hikayesine dair büyük bir gizlilik yürütülüyor olsa da yayınlanan fragman ve film ekibinin verdiği resmi demeçleri düşündüğümüzde çok uluslu bir casusluk hikayesiyle karşı karşıya kalacak gibiyiz. Tenet kelimesinin anlamının da doğru olduğu düşünülen inanç, doktrin olduğu düşünülünce hikayeye dair bir pencere daha açılmış oluyor.

3. dünya Savaşı’nın temel oluşturduğu filmin çekimleri Amerika, Avrupa ve Asya’da 7 farklı ülkede gerçekleştirilmiş. 250 milyon dolarlık bütçesiyle görsel efektlere doyacağımızı düşündüren film, bu bütçeyle The Dark Night’tan sonra Nolan’ın en yüksek bütçeli ikinci filmi olma özelliği taşıyor. The Dark Night’ın bir seriye ait olduğu düşünülünce, yönetmenin özgün filmleri arasındaki yerini özelleştiriyor. Söylentilere göre filmin dağıtımcısı Warner Bros. Filmin tanıtımı için 100 milyon doları gözden çıkartmış durumda. Christopher Nolan, zamanın eğilip büküldüğü bir fikir ve yüksek bütçe bir araya geldiğinde ortaya çıkacak filmin kötü olması pek bir mümkün gözükmüyor. 17 Temmuz olarak açıklanan ilk gösterim tarihi değiştirilmezse yakın bir zamanda hem sinemaseverler hem de sinema salonu işletmecileri için muhteşem bir geri dönüşün habercisi olacak gibi duruyor.