Recep İvedik 5 Full izle Tek Parça
3.3 IMDB Puanı

Recep İvedik 5 Full izle Tek Parça

(Recep İvedik 5)

Recep İvedik 5 Sinema Filmi


Türkiye’deki sinemaseverleri ikiye bölen Recep İvedik serisinin beşinci filmi Recep İvedik 5 2017 yılında gösterime girdi. İzleyen sayısı ve gişe hasılatı sıralamasında tepelerde bulunan diğer Recep İvedik filmleri gibi beşinci filmde de Şahan ve Tolga Gökbakar kardeşlerin elinden çıkıyor. Oyuncu kadrosunda da Şahan Gökbakar, Orkan Varak, Deniz Ceylan Nurullah Çelebi gibi genç isimleri barındırıyor. Televizyonda Dikkat Şahan Çıkabilir isimli programdaki Recep İvedik skeçleri daha sonra sinemaya uyarlanmış ve oldukça ses getirmişti.

Recep İvedik 5 Film Konusu


Beşinci filmde Recep İvedik, komşusu İsmet’e taziyeye gider. Eşinin durumuna üzülerek ona yardım etmek ister ve şoförlük yapan İsmet’in son işini tamamlamak ister. Nurullah’ın yardımıyla birlikte genç sporculardan oluşan kafileyi turnuva için yurtdışına götürürler. Kafilenin başına gelen olaylar nedeniyle işler bir anda karışır ve korkusuz kahramanımız Recep elini taşın altına koymaktan çekinmez. Yanındaki genç ekibi çeşitli spor müsabakalarına hazırlayan İvedik, uluslararası bir organizasyonda atletizm, güreş, boks gibi müsabakalarda genç sporcularla Türkiye’yi temsil etme görevini üstleniyor. Bu hazırlanma ve yarışmalar sürecinde Recep İvedik’in kendi tarzı nedeniyle başına gelmeyen kalmıyor. Bu sorunlarla da yine kendi bildiği yolla başa çıkıyor.

Recep İvedik 5 İmdb


İMDB internet sitesinde 10 üzerinden 3.3 puan alsa da 7.5 milyona yakın gişe seyircisi ile Türkiye’nin en çok izlenen filmi konumunda yer almaya devam ediyor. Listenin ikinci sırasında serinin bir önceki filmi Recep İvedik 4 ise 7.3 milyon seyirciye ulaşmış durumda. Bir diğer değişle Gökbakar Ailesi kendisine ait rekoru kırmış durumda. Antalya’da gerçekleştirilen filmin çekimleri için 600’den fazla oyuncunun figürasyon için yer almış. Yarattığı tiplemeyle bir kesimin kahkahalara boğulmasını sağlayan, bir kesimin ise eleştiri oklarına hedef olan Şahan Gökbakar, televizyon programındaki tiplemenin tutmasının ardından 2008 yılında beyaz perdeye taşıdığı Recep İvedik’le başarılı olduğu söylenebilir. Her filmin hem geleneksel medyada hem de sosyal medyada oldukça ses getirdiği aşikâr. Serinin beşinci filminde de kendi çizgisini bozmadan güldürdüğü gibi bir yandan da milliyetçi duygulara hitap etmekte. Her filmle yeni bir özelliğini öğrendiğimiz İvedik, bundan sonraki maceralarında bizi şaşırtmaya ve konuşulmaya devam edeceğe benziyor.