TEK PARÇA 2
13 Görüntülenme
Müslüm 2018 Tek Parça İzle
8.2 IMDB Puanı

Müslüm 2018 Tek Parça İzle

Kategori

Müslüm Filmi Konusu


Müslüm filmini izle, 2018 yapımı Müslüm Gürses'in hayatını konu alan filmi tek parça izle. TV8 de yayınlanan film kaçak olarak izlendi. 26 Ekim 2018 tarihinde vizyona girmiş olan Müslüm filmi dram ve biyografi tarzında çekilmiştir. Sinemada uzun süre vizyonda kalmış ve çok kişi tarafından seyredilmiştir. Filmde gerçek bir hayat hikayesi anlatılmıştır. Rahmetli Müslüm Gürses’in hayatı, eşi Muhterem Nur’un anlattıkları ile birleştirilmiş ve ortaya mükemmel güzellikte bir film çıkmıştır. Müslüm ismindeki çocuk abisi, yeni doğmuş kız kardeşi, annesi ve babası ile yaşamaktadır. Oldukça yoksul geçen çocukluk hayatı içerisinde annesi çamaşır yıkamakla para kazanmaktadır. Babası ise her şeye kızan, içki içen, eşine ve çocuklara şiddet uygulayan birisidir. Müslüm bir gün ilçede anons edilen şarkı yarışmasına katılmak için evden kaçar ve halk eğitim merkezinde Limoncu Ali lakaplı hocayla tanışır.

Onun ilerlemesinde ve gelecekte Müslüm Gürses olmasında büyük payı olan Limoncu Ali ile saz ve şarkı çalışmalarını devam ettirirler. Bu arada babası ceza evine girmiştir. Müslüm rahatlıkla yükselmeye ve kendini herkese sevdirmeye devam eder. Babasının ceza evinden çıkıp bunları öğrenmesiyle evde şiddet başlar. Baba geçirdiği cinnet sonrasında karısını ve kızını öldürür. Asıl dram hikayesi bundan sonra başlayacaktır.

Film Oyuncuları


Filmde Müslüm’ün çocukluğunu Şahin Kendir canlandırmıştır. Müslüm rolünü Timuçin Esen canlandırırken; Muhterem Nur rolünü de Zerrin Tekindor oynamıştır. Ayrıca Ayşe Bingöl, Erkan Can, Turgut Tunçalp, Taner Ölmez, Erkan Avcı gibi sanatçılar da rol almışlardır. Filmin yönetmeni Can Ulkay’dır. Urfa’dan Adana’ya ve oradan İstanbul’a kadar Müslüm Akbaş’ın nasıl Müslüm Gürses olduğunun hikayesi sinemaya aktarılmıştır.

26 Ekim 2018 tarihinde vizyona giren film büyük bir gişe rekoru kırmıştır. Rahmetli Müslüm Gürses'in hayatını konu alan film izleyenleri oldukça duygulandırmıştı. Filmin konusuna gelecek olursak Müslüm Gürses'in Şanlıurfa'daki çocukluğundan İstanbul'daki yaşamına kadar tüm hayatını anlatan biyografik dram filmi Müslüm'de, "Arabesk'in Babası" Müslüm Gürses'i Timuçin Esen canlandırıyor. Müslüm'ün travmatik hayatını anlatan Müslüm'ün yönetmen koltuğundaysa Ketche ve Can Ulkay oturuyor.

Filmkurdu.net iyi seyirler diler.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın