Bizans Oyunları Tek Parça İzle
5.2 IMDB Puanı

Bizans Oyunları Tek Parça İzle

  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Avşar Film
  • Film Süresi 1s 46dk

Bizans Oyunları Filmi


Bizans oyunları izle, yerli komedi dalında oldukça dikkat çeken bizans oyunları full izle ve tek parça izlemek için tıkla. Komedi filmleriyle ünlü olan yerli sinemanın son dönemlerdeki önemli yapımlarından biri de Bizans Oyunları isimli filmdir. 2016 yılında yapılan ve geniş kitleler tarafından sevilen filmde, sinema ve televizyon sektörünün ünlü isimleri rol almıştır. İlk olarak beyaz perdede daha sonra da televizyon ekranlarında izleyicilerin karşısına çıkan ve beğeni toplayan dizinin yönetmenlik koltuğunda ünlü yönetmen Gani Müjde oturmaktadır. Oldukça farklı bir konuyu komedi öğeleriyle sunan ve izleyicileri güldüren filmin oyuncu kadrosunda da dikkat çekici isimler bulunmaktadır. Bizans Oyunları konusu birçok sinemasever tarafından merak edilmektedir.

Bizans Oyunları Filmi izle


Film eski devirlerdeki devletlerin başından geçen olayların komik bir şekilde anlatılmasıyla oluşmuştur. Güney Amerika’da hüküm süren Mayalar, sıcak havalardan dolayı Anadolu bölgesine göç etmeye karar verirler. İstanbul’un Bağcılar konumu etrafında yerleşmeye başlayan Mayalar, Türk kültürünü yakından tanımaya başlarlar. Bizans devletinin dikkatini çeken Mayalar, geldikleri Anadolu coğrafyasında farklı olaylarla karşılaşacaklardır. Bizans erkekleri ile Maya kızları arasında geçen komik aşk olaylarının anlatıldığı film oldukça ilginçtir. Günümüzde farklı platformlar aracılığı ile izlenmeye devam edilen film hakkında Bizans Oyunları filmi izle araştırmaları yapılmaktadır.

Bizans Oyunları Oyuncuları


Güney Amerika’nın boğucu ikliminden kaçarak Anadolu’ya yerleşen Mayaların başından geçen komik maceraların anlatıldığı Bizans Oyunları filminde önemli oyuncular rol almıştır. Gani Müjde tarafından yönetilen filmin yapımcılığını Avşar Film üstlenmiştir. 2016 yılında vizyona giren ve yaklaşık olarak 1 saat 45 dakika süren film, komedi türünün en başarılı örneklerinden biridir. Filmin başrol kadrosunda başarılı ve genç isimler bulunmaktadır. Türk sinemasının en güzel oyuncularından biri olan Tüvana Türkay ve yakışıklılığıyla dikkat çeken Tolgahan Sayışman filmin başrol kadrosunda yer almaktadır.
Sinema ve televizyon sektöründe ün kazanmış oyuncuların rol aldığı film, yayınlandığı günden bu yana birçok kişi tarafından sevilerek izlenmiştir. Her ne kadar izleyiciler tarafından 3,7 IMDB puanı alsa da bazı komik sahneleriyle izlenmeye değer bir film olarak gösterilmektedir. Bizans Oyunları oyuncuları arasında Gürkan Uygun, Ünal Yeter, Gonca Vuslateri ve Hazal Şenel gibi isimler de bulunmaktadır.
Tuvana Türkay
Son yıllarda sinema sektörünün öne çıkan güzel oyuncularından biri olan Tuvana Türkay, 1990 yılında dünyaya gelmiştir. İstanbul şehrinde dünyaya gelen oyuncu, üniversite eğitimini Beykent Üniversitesinde almıştır. 9 yaşından beri reklam, dizi ve film gibi yapımlarda başarılı bir şekilde rol alan oyuncu, Somuncu Baba: Aşkın Sırrı, Olanlar Oldu ve Eksik Sayfalar gibi birçok sinema filminde görev almıştır.
Tolgahan Sayışman
Filmin başrol oyuncuları arasında yer alan Tolgahan Sayışman, 1981 yılında dünyaya gelmiştir. Hem oyunculuk hem de modellik yapan Sayışman, Ayşe Sayışman ile evlidir. Erkek Güzellik yarışmalarına katılan ve hem Türkiye’de hem de dünyanın farklı yerlerinde derece almayı başaran oyuncunun tanınmasını sağlayan yapımlar arasında Esir Kalpler isimli televizyon dizisi bulunmaktadır. Oyuncu, birçok dram ve komedi filminde rol almayı başarmıştır.
Gürkan Uygun
Türkiye’de Kurtlar Vadisi yapımındaki Memati karakteriyle tanınan ve büyük bir ün kazanan Gürkan Uygun, 1974 yılında dünyaya gelmiştir. Başarılı bir tiyatro oyuncusu olan Uygun, uzun yıllardır farklı tiyatro yapımlarında görev almıştır. Kurtlar Vadisi, Deliyürek, Tatlı Kaçıklar ve Şapkadan Babam Çıktı gibi önemli dizilerde rol almış olan Uygun, farklı sinema yapımlarında da görev almıştır.

Mayalar yaşadığı ülkenin topraklarında rio karnavalının gürültüsünden ve bu toprakların sıcaklığından anadoluya göç etmeye karar vermişlerdir. Yeni göç ettikleri bu bereketli topraklarda Türk boyları ile kaynaşırlar. Macera bundan sonra başlar film avşar yapım olup Geym of Bizans filminin yönetmenliğini ve senaristliğini Gani Müjde üstleniyor. Filmin başrollerinde Gürkan Uygun, Tolgahan Sayışman, Gonca Vuslateri, Ünal Yeter, Murat Dalkılıç ve Tuvana Türkay yer alırken, kadroda kendilerine Nazmi Kırık, Altuğ Yücel, Ebru Aykaç, Hazal Şenel, Özge İnce, Ömür Özdemir, Anıl Altınöz, Oğuzhan Uğur, Caner Erdem, Tahsin Hasoğlu isimleri eşlik eşlik etmektedir. Filmkurdu.net iyi seyirler diler.

Resimler 2