Aquaman Türkçe Dublaj & Altyazılı Full izle (2018)
7.7 IMDB Puanı

Aquaman Türkçe Dublaj & Altyazılı Full izle (2018)

(Aquaman)

Aquaman Film Konusu


Çizgi roman hayranları çoğu zaman ya Marvel evrenine ya da Dc Comics evrenine daha çok sempati duyarlar. Bazıları ise iki tarafa da olabildiğince eşit mesafededir. Dc Comics dünyasına ait olan Aquaman, çizgi roman dünyasında diğer süper kahramanlar kadar popüler olmasa da özellikleri sayesinde farkını ortaya koyan bir kahraman. Warner Bros. Pictures tarafından 2018 yılında gösterime giren Aquaman filminde de bu farklılığın etkileri görülmekte.

Aquaman Oyuncular


David Leslie Johnson-McGoldrick ve Will Beall’in başını çektiği bir ekip tarafından kaleme alınan senaryoyu James Wan yönetmiş. Jason Momoa, Amber Heard, Patrick Wilson, Willem Dafoe, Nicole Kidman gibi isimleri de oyuncu kadrosunu oluşturmakta. Hakkında önemli bir gelişmeyi öğrenen Arthur’un hedefinde Atlantis Krallığı vardır. Okyanusun içinde inşa edilen bu uygarlıkta kardeşi sayılan Orm ile taht mücadelesi vermesi gerekir. Kendi hayatı ile birlikte krallıkta yaşayan halkının da hayatı tehlikeye girer. Halkını korumak için tahta geçmekten başka yolu olmayan Arthur bu savaştan galip çıkmanın yollarını arar. Bu süreçte savaştığı yalnız düşman değildir. Kendiyle de yüzleşen Aquaman, krallık için uygun olup olmadığı, bunu gerçekten isteyip istemediği gibi içinden hemen çıkılamayacak kişisel problemlerini de çözmek zorundadır.

Aquaman Film Değerlendirme


Uluslararası film değerlendirme ve derecelendirme sitesi İMDB’de on üzerinden 7 gibi iyi sayılabilecek bir puanı bulunan film hem Amerika’da hem de birçok farklı ülkede ulusal ve uluslararası film festivallerinde adaylıkları ve ödülleri bulunuyor. Türkiye’de çok yaygın bir çizgi roman kültürü bulunmamasına rağmen içerdiği aksiyon sahnelerinin çeşitliliği ve konusu nedeniyle iyi bir gişe yapmış durumda. Görsel efektler üzerine ayrıca bir çalışma gerektiren her bir sahnenin ince elenip sık dokunduğu gözlerden kaçmıyor. Aksiyon ve macera filmlerinin genelde karada ya da havada geçtiği sinema dünyasında derin suların ortasında yaşanan bu heyecanlı hikayeyi izlerken sizin de etrafınızı saracağı muhakkak. 1 milyar doların üstündeki hasılatıyla hem seyircileri hem de yapımcıları memnun eden filmin devamı niteliğindeki Aquaman 2‘de 2022 tarihinde vizyona girmesi bekleniyor.