41 Görüntülenme
Altıncı His Filmini İzle
8.1 IMDB Puanı

Altıncı His Filmini İzle

(The Sixth Sense)
  • Yapım Yılı 2012
  • Ülke
  • Film Süresi 1 Saat 47 dakika
Oyuncular Bruce Willis, Haley Joel Osment, Toni Collette

Altıncı His Filmi


Altıncı His izle, netflixte yayınlanan film final sahnesi ile vazgeçilmezler arasında. Altıncı his filmini 720p izlemek için tıkla. Son yılların en çok izlenen korku filmlerinden biri olan Altıncı His izleyicilerden yüksek puanlar aldı. Imdb listesinde ilk 250 film içinde bulunan bu film, aradan yıllar geçmiş olsa da şimdi bile izlendiği zaman anı etkiyi veriyor. 1999 yılında gösterime giren film, hayaletleri gören bir çocuğun ve bir doktorun etrafında dönüyor. Cole, ortaokula giden zeki bir çocuk. Hayaletleri ve ölüleri görebiliyor ancak bunu etrafındakilerin fark etmesinden kaçınıyor. Annesi bile onun bu özelliğinin farkında değil. Ölüler ve hayaletler ona yardım etmesi için geliyorlar ancak aslında öldüklerini bilmiyorlar. Çocuğun etrafında gezen hayaletler eşyaların yerlerini değiştiriyor, havayı soğutuyorlar. Doktor ise çocuk psikolojisinde yol almış ünlü biri. Ancak bir gün iyileştiremediği nadir hastalardan biri tarafından vurulup ölüyor.

Vurulduktan bir yıl sonra ise cole ile tanışıyor ve onunla beraber bir şeyleri çözmeye başlıyor. Onu öldüren hastası Vincent’e koyduğu yanlış teşhisten başlayarak en başa dönüyor ve onun sorununu beraber bulmaya çalışıyorlar. Cole, doktora yardım etmeye ve onun huzurla gitmesini sağlamaya çalışıyor.

Altıncı His Finali sizi Şasırtacak


Altıncı his filmi pek çok farklı ülkede yayımlandı ve dünya çapında bir başarıya ulaştı. Psikoloji korku türünde olan filmin yönetmeni M. Night Shyamalan güzel bir işe imza atmış. Film boyunca süren gerginlik sayesinde izleyiciler diken üstünde oturuyor, film boyunca bir kez bile rahatlayamıyorlar.
Altıncı his konusu hakkında pek çok yorum yapılmış olmakla birlikte bunların hepsinde geçen cümle filmin sürpriz sonlu bir şekilde bittiğidir. Herkesi şaşkınlığa sürükleyen sona gelindiği zaman anlıyoruz ki asıl sürpriz filmin tamamına yayılmış. Altıncı his filminde doktorun karısı yani Anna için film boyunca pek çok farklı şey düşünüyoruz. İlk bölümde doktor onu ihmal etmiş, o da başkalarıyla görüşüyor gibi bir anlam çıksa da daha sonra anlıyoruz ki aslında epey sadık ve kocasını seven bir kadın. Cole, diğerleri dışında doktora karısıyla konuşabilmesi için de yardım ediyor. Onunla uykusunda konuşması için tavsiye veriyor. Bu sayede doktor çok sevdiği karısıyla konuşabiliyor. Altıncı his oyuncular bakımından dopdolu bir film. Deneyimli oyuncularla kaliteli senaryo bir araya gelmiş. Herhangi bir arama motoruna Altıncı his izle yazarak bu filme kolayca ulaşabilirsiniz.
Haley Joel Osment, Cole Sear
Film çekildiği sırada 11 yaşında olan aktör harika bir oyunculuk sergilemiş. Yaşıtlarının çok üstünde olan yeteneğiyle izleyicileri ekran başına kilitlemeyi başarmış. Bu filmden aldığı ödüller sonrasında farklı filmlerde de oymayarak kariyeri için mükemmel bir başlangıç oluşturmuş.
Bruce Willis, Dr. Malcolm Crowe
Dünyaca ünlü aktör bu film dışında Zor Ölüm, Ölümsüz, Beşinci Element gibi filmlerde de başarıya imza atmış. Filmleri bütün dünya gişe rekorlarını kıran aktörün oyunculuğu sayesinde pek çok seveni bulunuyor.
Toni Collette, Lynn Sear
Cole’un annesi olarak karşımıza çıkan aktör pek çok farklı filmde yer almış deneyimli bir aktör. Henüz genç bir yaşta, 26 yaşında bu filmde oynayarak yeteneğini bütün dünyaya göstermiştir.
Donnie Wahlberg, Vincent
Doktor’u öldüren hasta olarak karşımıza çıkan aktör bu filmde üst düzey bir oyunculuk sergilemiş.
Olivia Williams, Anna Crowe
Doktor’uneşi rolünü oynayan deneyimli oyuncu pek çok farklı filmde oynayan başarılı bir aktördür. Komedi ve dram filmlerinde başarısı göze çarpmaktadır.

Altıncı His filminde; çok uzun yıllarca kendi mesleğini çok çok uzaklarda yaşayan psikolog Crowe hayatının bir döneminde yaşadığı ürkütücü bir yaşanmışlığın kalıntılarını günümüzde yaşamaktadır. Crowe seneler önce kötü bir saldıraya uğramış ve ölümün eşiğinden dönmüştür. Şu anda ufak bir çocuğun, Cole'un doktorluğuyla ilgilnen bu adam zaman geçtikçe Cole ile yakınlaşacak, küçük çocuğun kimseyle paylaşamadığı esrarengiz sırra tanık olmuş olacaktır. Film tür olarak korku filmi olarak nitelendirilsede pek doğru olmasada bu nitelendirme oluşturduğu ambiyans ve hayaletlerin filmde önemli bir yer tutmasından ötürü bir gerilim filmi olarak niteleyebiliriz. Filmin başları belki izleyici kitlesinin dikkatini çekmeye bilir, ancak filmin orta dakikalarında iyiki bu filmi izlemişi diyeceksiniz. Altıncı His Filmini web sitemizden hd kalitesinde tek parça izleyebilirsiniz.

Resimler 3